wczytywanie…

Mamy Najlepsze Kredyty w Katowicach

Kredyty i pożyczki bez BIK i KRD nawet do 100 tys. Skontaktuj się z nami już dziś.
szybki Kontakt

Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna

Kredyt hipoteczny i pożyczka hipoteczna jedyne co mają ze sobą wspólnego, to fakt, iż główną rolę zabezpieczenia dla banku odgrywa tutaj hipoteka. I tutaj podobieństwa się kończą. Zagadnienie – kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna, nie jest tak naprawdę trudne do zrozumienia.

Te dwa produkty różnią się od siebie: po pierwsze – celem, na który są zaciągnięte, po drugie – wysokością, po trzecie – łatwością dostępu, po czwarte – naszym własnym statusem posiadacza nieruchomości bądź osoby, która dopiero ma zamiar nieruchomość nabyć.

Na czym zatem polega pożyczka hipoteczna?

Jest to zobowiązanie, które zaciągamy w instytucji bankowej na kwotę około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Realnym zabezpieczeniem pożyczki musi być nieruchomość, najczęściej mieszkanie albo dom, która to nieruchomość nie może mieć obciążonej hipoteki. Pożyczkę hipoteczną można rozłożyć wedle zapotrzebowania nawet na 30 lat. Ten rodzaj pożyczki ma dużą zaletę w postaci niskiego w porównaniu do innych kredytów gotówkowych oprocentowania. Z drugiej jednak strony, musimy liczyć się z obciążeniem hipoteki, jeśli nie wywiążemy się z tego zobowiązania, możemy stracić dom. Pożyczkę hipoteczną możemy przeznaczyć na dowolny cel, nie musimy wykazywać przed bankiem, na co pieniądze są nam potrzebne.

Z kolei, jeśli chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny, musi być on już przeznaczony na konkretny cel, a jest nim oczywiście kupno lub budowa nieruchomości. Kredyt hipoteczny jest na ogół dużo wyższy niż pożyczka hipoteczna, tu wnioskujemy o kwoty rzędu paruset tysięcy zł, okres kredytowania jest zazwyczaj dłuższy niż w przypadku pożyczek hipotecznych i rozciąga się nawet do 40 lat. Starając się o kredyt hipoteczny musimy przygotować się też na okazanie w banku całego stosu dokumentów, mniej formalności napotkamy natomiast przy pożyczce hipotecznej.